Телебачення

Зараз неможливо й уявити, що колись люди обходилися без телебачення, чиє зародження належить до кінця ХІХ століття. А починалося все не зі звичної для нашого часу телевізійної картинки, а з передачі за допомогою механічного телебачення нерухомого зображення на невелику відстань. У ньому використовувалися диски, що обертаються, з отворами, щоб «сканувати» зображення. Аналогічний диск для реконструкції зображення був у приймачі.

З появою електронно-променевої трубки (ЕЛТ) почалося зародження аналогової системи передачі сигналу. У приладах використовувалися сфокусовані потоки електронів, керовані за інтенсивністю та становищем у просторі. Це дозволило розташувати лінії сканування ближче і отримати набагато вище роздільну здатність зображення. Та й догляд за першими аналоговими приймачами та передавачами був простішим, ніж у механічному телебаченні..

Принцип роботи аналогового телебачення такий: сигнали зображення та звуку передаються від телецентру найпотужнішими антенами на значні відстані. Пара сигналів, що несуть зображення та звук однієї телепрограми, називаються телевізійним каналом. Антени будинків вловлюють радіохвилі та передають за допомогою кабелю на телевізор. У різних країнах існують деякі відмінності у розподілі телевізійних каналів між діапазонами. У стандарті, який використовується в країнах СНД, метровий діапазон включає 1-12 канали, дециметровий – 21-60 канали. Впіймавши сигнал каналу, телевізор розгортає його в зображення і звук.

ПП “Телевізійний кабельний центр” надає якісний доступ до перегляду ліцензійних телеканалів на будь-який смак для сімейного перегляду!

Сучасна альтернатива “аналоговому” – “цифрове” телебачення. Вихідне зображення в ньому “оцифровується”, переводиться в цифровий вигляд на кшталт фільму на DVD або комп’ютерного файлу xViD або подібного типу. Потім воно пересилається в ефір як “дані” – також як пересилаються файли по комп’ютерній мережі. Телеприймач приймає ці “дані”, розшифровує їх і перетворює на зображення. За рахунок систем кодування та надмірної передачі таке зображення можна отримати вищої якості, а спотворення, що вносяться в сигнал ефірними перешкодами, можна компенсувати при декодуванні. В результаті з’являється можливість отримати якіснішу картинку, додаткові якості звукового супроводу. Крім того, цифрове телебачення дає можливість вводити додаткові функції та послуги в систему телевізійного мовлення..

ПП “Телевізійний кабельний центр” пропонує абонентам Цифрове телебачення (у тій самій мережі, що й звичайне телебачення).

Для перегляду цифрових телеканалів повинен бути телевізор, який підтримує стандарт DVB-C або можна дивитися телеканали у цифровій якості на звичайні телевізори за допомогою цифрової приставки, яку можна придбати у нас.

ПП “Телевізійний Кабельний Центр” пропонує абонентам так само IP телебачення (в інтернет мережі).

Для перегляду телеканалів за технологією IPTV потрібен телевізор із підтримкою SmartTV або IPTV-приставка, яку можна придбати у нас. Також можна дивитися телеканали на комп’ютері (див. інструкцію).

Принцип роботи iptv технології наступний: головне IPTV обладнання передає, а абонентський пристрій приймає потокове відео (streaming video). Поняття “потокове відео” означає технології стиснення, скорочення та буферизації відео-даних, які дозволяють передавати відео в реальному часі через Інтернет. Головна особливість потокового відео полягає в тому, що при його передачі користувач не повинен чекати на повне завантаження файлу для того, щоб його переглянути. Потокове відео пересилається безперервним потоком у вигляді послідовності IP-пакетів та програється у міру того, як передається на абонентський пристрій.